I huaji

Romani “I huaji” i nobelistit francez Alber Kamy përkthehet sërish në gjuhën shqipe: Kësaj radhe është përkthyesja Rajmonda Vuçini e cila ka shqipëruar një nga romanet më të rëndësishme të shekullit të XX dhe një nga librat që ndikoi në zhvillimin e ekzistencializmit

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan Noli
Fletët 164
ISBN 9789928251510

900 L

Category:

Rreth autorit

Albert Kamy

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “I huaji”

Your email address will not be published. Required fields are marked *